poniedziałek, 19 maja 2014

Penpal

Witam :)
Ten tydzień zapowiada się niezwykle męcząco. Codziennie, zaczynając od jutra mamy jakiś test. Hitem jest sprawdzian z Gimpa, z informatyki. W ogóle co to jest?! Mamy robić jakiś dyplom czy coś w tym stylu.

Wczoraj byłam nad naszym zalewem. Nie było zbyt wielu ludzi, jedynie pracownicy miejskiego klubu jachtowego, którzy próbowali odwrócić jacht pana prezydenta miasta, który pływał do góry dnem (jacht, nie prezydent). Znajomi pana M. chcieli sobie trochę popływać, ale nie zwrócili uwagi, że troszkę za mocno wieje jak na ich umiejętności żeglarskie. Na szczęście, nic się nie zniszczyło. Zgadnijcie, z czyjej kiszeni zastałaby zapłacona naprawa, gdyby jednak coś się stało.

Wracając do tematu. Ostatnio zalogowałam się na stronie studentsoftheworld.info. Jest to strona na której możecie znaleźć mailowego znajomego (ang. penpal). Najczęstszym językiem który tam występuje jest angielski. Więc można go trochę poćwiczyć. Jednak przy profilach, wypisane są języki, którymi dana osoba mówi. Wielu użytkowników w krótkiej notce o sobie pisze, że interesują ją tylko ludzie z  Japonii, Chin, Korei. Jest to wręcz nagminne. Ogólnie Polska nie jest tam zbyt popularnym krajem. Jeśli chcielibyście do kogoś napisać, polecam kraje skandynawskie. Odpisują najczęściej. Nie radzę liczyć na odpowiedź z Hiszpanii, Włoch czy Anglii.
Nie musicie tam zakładać kont, ale jeśli się zalogujecie, dacie szansę komuś na znalezienie Was.

Właśnie tak zaczęłam pisać z dziewczyną z Turcji. Wymieniłyśmy już kilka maili, ostatnio wysłała mi zdjęcia, ale nie mogę ich otworzyć. A próbowałam na trzech komputerach :(

Zawsze mam problem, co pisać na początku. Najczęściej w pierwszej wiadomości piszę tylko, że jestem z Polski, mam 17 lat i jak chcesz to odpisz, bo nie będę się produkować bez potrzeby. Znaczy w tym sensie, ale w innych słowach. Później można o zainteresowaniach i życiu codziennym.

Macie pomysł, o czy można jeszcze pisać z obcą osobą?Wczorajsze zdjęcia :)

PS. Polecam: Louis Armstrong - What A Wonderful World

7 komentarzy:

 1. świetny post ;)
  youonnlyliveonce.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. fajnie jest popisać z kimś w innym języku. mozna poruszac tematy o zainteresowaniach, ulubionych piosenkach, filmach. temat na pewno się rozwinie.
  bardzo ciekawy blog, pozdrawiam ;)
  rainy-wave.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Może o...1)zainteresowania
  2)rodzina
  3)ciekawe miejsca
  4)jedzenie
  :>
  pugix.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny pomysł na pisanie z kimś z innego kraju xD
  Co do twojego pytania to możesz pisać o hobby, zwyczajach i kulturze, takich tam codziennych zdarzeniach itp. mam nadzieję że pomogłam ♥♥♥
  https://www.youtube.com/watch?v=roAgdG-yKlg

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie :)
  http://kikablog2000.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. przecudowne sa zdjecia jeju <3
  dorey-doorey.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za wszystkie komentarze.
Wchodzimy w każdy link, który zostawiacie.

Jeśli blog Ci się podoba, zaobserwuj i daj znać :)